Prof. Dr. Eda Balkaş Erdoğan

eda.erdogan@bilimgurusu.com

Doç. Dr. Nesrin Tan Akbulut

nesrin.akbulut@bilimgurusu.com

Prof. Dr. Elif Eda Erdoğan

eda.erdogan@bilimgurusu.com

Doç. Dr. Nesrin Tan Akbulut

nesrin.akbulut@bilimgurusu.com

ULUSLAR ARASI E-KİTAP DUYURUSU

Günümüzde kitle iletişim araçlarının tamamında yoğun bir şekilde Çocuk ve çocukluk kavramlarının ( imgesi, olgusu, figürü, aktörü ) kullanıldığını görüyoruz. Peki bu kullanımlar yerinde ve doğru iletişim yöntemleriyle yapılıyor mu ? Hedef kitleye sağlıklı ve başarılı bir şekilde ulaşıyor mu ? Hangi yöntemler ve interdisipliner yaklaşımlardan yararlanılıyor?

Aynı şekilde sanatın her alanında da Çocuk figürleri, resim, motif , hikaye , senaryo, tiyatro oyunu v.b. kullanımlarla karşılaşıyoruz. Peki bu kullanımlar sanatta içeriksel ve biçimsel olarak hangi estetik ve tasarım öğelerine göre yapılıyor? Bu konuda hangi interdisipliner yaklaşımlar kullanılıyor?

İşte bu sorulara cevap bulmak amacıyla MEDYA VE SANATTA ÇOCUK konulu üreteceğiniz özgün araştırma içeren makaleleri 31 Mart 2019 tarihine kadar medyavesanattacocuk@gmail.com adresine bekliyoruz.

Editörlüğünü yaptığımız Uluslararası yayınevi tarafından belirli bir ücret karşılığında yayınlanacak olan E – Kitap aynı zamanda tüm uluslar arası kütüphane ve katalog sistemlerine girecektir. Burada önemli olan başarılı üretilen eserlerin tüm dünyaya ulaşabilmesidir . Ayrıca basında da tanıtımı ve duyurusu yapılacak olan çalışmamız ülkemizde de akademisyenler ve öğrenciler tarafından takip edilecektir.

Yazım formatı Apa yazım formatıdır. Biçim ve içerik kurallarına uymayan yazılar yayınlanmayacaktır.
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyoruz.

Editörler: Prof. Dr. Elif Eda Erdoğan – Doç. Dr. Nesrin Tan Akbulut