Prof. Dr. Eda Balkaş Erdoğan

eda.erdogan@bilimgurusu.com

Doç. Dr. Nesrin Tan Akbulut

nesrin.akbulut@bilimgurusu.com

Prof. Dr. Elif Eda Erdoğan

eda.erdogan@bilimgurusu.com

Doç. Dr. Nesrin Tan Akbulut

nesrin.akbulut@bilimgurusu.com

Basında Biz

Uzmanlar uyardı: “Çocukları internetin zararlarından koruyun”

Aile içi iletişim uzmanı Prof. Dr.Eda Balkaş Erdoğan, çocukların tatilde internetin etkilerinden korunması gerektiğini söyledi. (HaberTürk)

Devamı …

'Okulu eve taşımayın'

Yeni yıl tatili ve sömestir dönemi yaklaşırken “Başarının anahtarı daha çok ödev yapmak mı?” sorusu yeniden gündemde. Uzmanlar, ev ödevlerine ayrılan sürenin başarı getirmediği gibi aile içi strese neden olduğuna dikkat çekti. (Posta)

Devamı …

'Okulu eve taşımayın'

Yeni yıl tatili ve sömestir dönemi yaklaşırken, “Başarının anahtarı daha çok ödev yapmak mı?” sorusu yeniden gündemde. Uzmanlar, ev ödevlerine ayrılan sürenin başarı getirmediği gibi, aile içi strese neden olduğuna dikkat çekiyor. (İHA)

Devamı …

TRT Türk’te yayınlanan “Anne Baba Akademisi” – Bölüm-2: Korku ve Cesaret

Prof. Dr. Eda Balkaş Erdoğan / Suat Güneş / Berrak Artemiz

Programda, çocuklarda korkunun kaynağı, duyguları tetikleyen nedenler, anne babaların çocuklarla bu konuda nasıl iletişim kurmaları gerektiği gibi, çocuk eğitimine ilişkin önemli konular tartışılıyor.

Ödevler şiddet yaratıyor, aile içi iletişime zarar veriyor

Ödevlerle ilgili geçen hafta tüm basında yer alan yazımın mürekkebi soğumadan çok üzücü bir olay yaşandı… 6 yaşındaki Mertcan ödev yüzünden aile içi şiddet kurbanı oldu… (Eğitim Radyosu)

Devamı …

Geleceğin Akademisyenleri Projesinde Planlama Süreci – “Geleceğin Akademisyenleri”nin Duygu ve Düşünceleri

Aslında her şey Marmara Üniversitesi’nde asistan olduğum günlerde yaşadığım 7 yıl ve o süreçte çalıştığım ve ne yazık ki çalışmak zorunda kaldığım Profesör hocalarımın bende bıraktığı etkiler sayesinde oldu.

Devamı …

“Geleceğin Akademisyenleri Medyaya Bakıyor Projesi” sonuçlandı ve kitap oldu

Geleceğin Akademisyenlerinin isimlerini duyurmak, gençlerin önünü açmak ve onlara destek olmak amacıyla, ilk defa İletişim Bilimleri/Sanatları/Tasarımı programlarında Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilerin çalışmaları Prof. Dr. Eda Balkaş Erdoğan öncülüğünde kitap haline getirildi.

Devamı …